×

O mně

Jmenuji se Renata Horáková a už od dětství mám v péči nějakého čtyřnožce či opeřence, jako jsou křečci, morčata, kočky, psi či papoušci. V současné době mám doma dvě beardedky a jednoho kocoura, který má povahu teriéra a odvážně malým psům vysvětluje, kde je jejich místo.

Od roku 2006 se intenzivně věnuji kynologii, vedu výcvikové kurzy na kynologickém cvičišti v Rudné. V květnu 2013 jsem úspěšně ukončila bakalářské studium kynologie na ČZU v Praze a obhájila bakalářskou práci na téma "Vývojové vady pohybového aparátu psa a minimalizace jejich klinických důsledků formou úpravy stravy".

Životní příběh jednoho z mých psů mě přivedl na hledání pomoci v podobě neinvazivních terapií a alternativním metod. Absolvovala jsem několik kurzů týkajících se dogfitness a dornovy metody. Díky těmto kurzům jsem certifikovaným terapeutem ČESKÉ ŠKOLY DORNOVY METODY – ZVÍŘATA se zaměřením na psy.

Ve svém volném čase se věnuji sběru, pěstování a využívání bylinek v rámci různých neduhů či jako podpora konkrétní léčby.